Sturmanskie NE86-1855017 Ocena produktu:

od 5900,00 PLN

  • Producent: Sturmanskie
  • Kategoria: Zegarki męskie
Oferty (2)
Opis produktu

Limitacja - tylko 190 sztuk! Pierwszy polak w kosmosie. Generał pilot - Mirosław Hermaszewski.


Początek producenta Szturmańskie datuje się na 1949 rok. Poprzez pierwsze lata swojej działalności marka produkowała zegarki tylko i wyłącznie dla wojska i właśnie dzięki czemu zegarki tej marki uzyskały unikatowy status. Największą sławę Szturmanskie zyskały kiedy to Jurij Gagarin, jako pierwszy człowiek na świecie, poleciał w kosmos, a na nadgarstku asystował mu zegarek Sturmanskie. Od tego czasu czasomierze tej firmy notorycznie towarzyszyły radzieckim kosmonautom w podróżach w kosmos. Aleksiej Leonow w zegarku Striela odbył podróż w orbitę okołoziemską, a Valeriy Poliakow w zegarku Okean pobił rekord jeśli chodzi o najdłuższe loty kosmiczne.

Zegarek męski STURMANSKIE NE86-1855017H to ukłon rosyjskiego producenta z okazji 40 lecia podróży kosmicznej naszego jedynego kosmonauty który był w kosmosie pana Generała Pilota- Mirosława Hermaszewskiego. Zegarek powstał przy znacznym udziale samego generała i powstał w limitowanej ilości 190 sztuk z czego pierwsze 3 sztuki trafiły w ręce kosmonauty.


Model SZTURMANSKIE NE86-1855017H wyekwipowany został w istotnie mocny mechanizm samoczynny z chronografem, stopsekundą i z możliwością ręcznego dokręcania. Japoński mechanizm Seiko NE86 łożyskowany jest na 34 kamieniach a rezerwa chodu wynosi do 45 godzin godzin. Mechanizm pracuje z częstotliwością 28800bph. Koperta tworzona z wysokiej jakości stali szlachetnej 316l zawieszona została na wytwornym, skórzanym pasku. Na cyferblacie umieszczono 2 małe tarcze pełniące rolę stopera w formie chronografu a także datownik wskazujący aktualny dzień miesiąca na godzinie 6. Tarczę na której umieszczono skale telemetru, a także tachometru kryje niepodatne na zarysowania wypukłe szkiełko szafirowe z powłoką antyrefleksyjną o niezwykłej klarowności.


Niewątpliwą zaletą zegarka SZTURMANSKIE NE86-1855017H jest jego wyjątkowa limitowana edycja. Na tarczy odszukamy napisy w języku polskim oraz podpis naszego kosmonauty. Na wysokości godziny dwunastej odszukamy polską odznakę pilota 1 klasy - tzw. Gapa która w lotnictwie polskim przyznawana jest tylko najlepszym pilotom juz od 1919 roku. Na stalowym dekielku odnajdziemy dane producenta oraz numer seryjny czasomierza. W centralnej części dekielka wyryto popiersie gen. Pilota Mirosława Hermaszewskiego. Unikatowa okazja nie tylko dla kolekcjonerów.

Zegarek męski STURMANSKIE NE86-1855017H jest fabrycznie nowy, dostarczany w unikatowym pudełku Szturmańskie - kapsule lądownika. Do zegarka dołączany jest także dokument w formacie A4 ze znakami wodnymi, osobistym podpisem pana generała M. Hermaszewskiego oraz prawdziwymi pieczęciami poczty kosmicznej!

Jako jedyny salon w Polsce do zestawu dodajemy specjalne zdjęcie naszego kosmonauty z 1978 roku z jego podpisem złożonym własnoręcznie podczas przedpremierowego pokazu zegarka STURMANSKIE NE86-1855017H w Warszawie. Na dodatek dla pierwszego klienta, który zdecyduje się zakupić pamiątkowy model mamy książkę "ciężar nieważkości, opowieść pilota-kosmonauty" ze specjalną, odręczną dedykacją autora M. Hermaszewskiego.

Podobne produkty w kategorii Zegarki męskie

Zamknij

Kupuj 50% taniej!

Wyślemy Ci najlepsze promocje w sklepach online.

Nie, dziękuję, wolę przepłacać