• Producent: PŁATNERZE
  • Kategoria: Wisiorki i przewieszki
  • Materiał: złoto

WISIOREK WIKINGÓW FENRIR WILK ZŁOTO 14K SBR564


Model realizowany na zamówienie. Model wysyłamy po ok 2-3 tygodniach od wpłaty.


Fenrir - Wilk Wikingów. Inspiracją dla projektu jest styl artystyczny Borre Viking (nazwany tak od miejscowości w Norwegii, IX-X w.).

Fenrir (in. Fenris) – w mitologii skandynawskiej ogromny wilk, jedno z trójki dzieci, jakie Loki miał z olbrzymką Angerbodą. Typowe było u niego to, iż z racji jego wymiarów w trakcie ziewania szczęka dotykała nieba, a żuchwa ziemi. O Fenrirze wspomina Edda starsza i Edda młodsza. Oba źródła uznają go za ojca wilczych braci Skölla i Hatiego.

Bogowie obawiali się, że gdy wilk podrośnie, może im zagrozić, postanowili więc spętać go łańcuchem, zwanym Løding. Jednak bestia wyswobodziła się z niego i z kolejnego, dużo mocniejszego, nazwanego Dromi. Karły uplotły więc magiczny sznur zwany Gleipnirem – zrobiono go z odgłosu stąpania kota, brody kobiety, korzenia skały, ścięgien niedźwiedzia, oddechu ryby i śliny ptaka. Bogowie zabrali wilka na wyspę, gdzie mieli go spętać magicznym sznurem, ale Fenrir, wyczuwszy podstęp, postanowił zgodzić się na związanie Gleipnirem pod warunkiem, że jeden z bogów włoży dłoń w jego paszczę. Podjął się tego bóg Tyr. Jednak gdy bogowie spętali już wilka, Tyr nie mógł się oswobodzić, wtedy rozwścieczony Fenrir odgryzł mu prawą rękę (odtąd Tyr był zwany także Jednorękim).

Fenrir ma wyswobodzić się z więzów i w czasie ostatniej walki bogów z olbrzymami pożreć boga Odyna w dzień Ragnarök. Zostanie zabity poprzez syna Odyna, Widara.


Materiał: złoto 14k
Waga: ok 22,5 g
rozmiar: 1,8 X 3,4 cm

Podobne produkty w kategorii Wisiorki i przewieszki

Zamknij

Kupuj 50% taniej!

Wyślemy Ci najlepsze promocje w sklepach online.

Nie, dziękuję, wolę przepłacać