• Producent: Cattaneo Arturo
  • Kategoria: Pozostałe na ślub i wesele

"Biorę sobie ciebie..... Za żonę/męża i ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską, a także, że cię nie opuszczę aż do śmierci(...)".

Małżeństwo to sakrament na całe życie. To decyzja, która powinna być podjęta świadomie i dobrowolnie. W dzisiejszych czasach kiedy tyle pokus czuwa za rogiem, kiedy tyle problemów spada na człowieka każdego dnia - małżeństwo powinno być siłą, wsparciem, podporą. Żeby tak było, do przyjęcia tego sakramentu trzeba się poprawnie przygotować. Papież Franciszek wyróżnia, iż należy maksymalnie zastosować czas kursu przedmałżeńskiego, należy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania takie jak:

- Co to znaczy zabrać ślub?

- Jak realizować ten projekt razem?

- Jak radzić sobie z kryzysami?

- Jak wytwarzać wspólnie fundamenty małżeństwa?

Dla chrześcijanina małżeństwo to nie tylko ludzka przygoda, ale prawdziwe powołanie i misja.

Ta książka to swego rodzaju poradnik dla par, łączy w sobie przydatne porady, a także wskazówki. Przekonuje, że dzięki pracy obojga - korzystny związek jest realna i osiągalna wartością.

Arturo Cattaneo ur. W Lugano (Szwajcaria) w 1948 roku, architekt, a od 1979 r. Kapłan Prałatury Personalnej Opus Dei. Doktor prawa kanonicznego i teologii. Wykładowca obu dyscyplin w Pamplonie, Rzymie, Wenecji, a aktualnie na Wydziale Teologicznym w Lugano. Autor licznych publikacji w zakresie prawa kanonicznego, eklezjologii i teologii pastoralnej, pośród których ksiązka "Małżeństwo z miłości", przetłumaczona na niemało języków. Konsultor Papieskiej Kongregacji ds. Świeckich, rodziny i życia. Członek komisji teologicznej przy Konferencji Biskupów Szwajcarskich.

Podobne produkty w kategorii Pozostałe na ślub i wesele

Zamknij

Kupuj 50% taniej!

Wyślemy Ci najlepsze promocje w sklepach online.

Nie, dziękuję, wolę przepłacać