• Producent: Memo
  • Kategoria: Buty profilaktyczne dla dzieci
Sandałki ortopedyczne Memo Monaco 3BC dedykowane są dla dziewczynek i chłopców przystępne w wymiarach 22-31. Tworzono je z naturalnej skóry koziej, która jest nad wyraz sugerowana dla dzieci. Buty pełnią funkcję diagnostyczną, korekcyjną oraz profilaktyczną dla stóp i kolan. Obuwie przystosowano również do noszenia w przedszkolu, szkole, a także w domu. Do sandałów można włożyć wkładki ortopedyczne. Podeszwy butów są elastyczne, sprężyste i przeciwpoślizgowe. Najszczególniejsze jest jednak to,posiadają one funkcję także diagnostyczną. Strefy podeszwy pozostały ponumerowane, wskazano ich aż sześć i na podstawie ich ścierania się można wykryć nieprawidłowości w stopach dziecka i optymalnie momentalnie zareagować, a co z tego wynika, podjąć właściwe leczenie. Oprócz tego podeszwa ma funkcję stabilizującą i zagwarantuje właściwe ułożenie stopy.
Dodatkowym atutem tego obuwia jest niesprężysty zapiętek, który zapobiega wykoślawienie stopy i zabezpiecza też staw skokowy. Oprócz tego jest on termoformowalny. Na uwagę zasługuje także podeszwa z obcasem Thomasa, która subtelnie podciąga stopę od wewnętrznej strony. Sprzyja to leczeniu, a także profilaktyce koślawieniu stóp i płaskostopia. Sandałki zawierają także regulowane zapięcie na dwa rzepy. Z tyłu obuwia znajdują się też specjalne wymiękczenia. Warto wiedzieć, iż są one nad wyraz wygodne w używaniu i z wyglądu nie przypominają standardowych butów tego typu. Poza tym stworzono je tak, aby amortyzowały one wstrząsy. Warto także wiedzieć,pozostały kompletnie wytworzone w Polsce i objęto je roczną gwarancją..
rozmiar buta a długość wkładki:
19 - 12,7 cm
20 - 13,3 cm
21 - 14,0 cm
22 - 14,7 cm
23 - 15,3 cm
24 - 16,0 cm
25 - 16,7 cm
26 - 17,3 cm
27 - 18,0 cm
28 - 18,7 cm
29 - 19,3 cm
30 - 20,0 cm
31 - 20,7 cm
cechy bucików:
Wierzch: skóra licowa podszycie: skóra naturalna
Podeszwa: rozciągliwa, antypoślizgowa, diagnostyczna, obcas Thomasa, umocniona pięta
Możliwość użycia wkładki korekcyjnej.
Model: Monaco 3BC
Gatunek 1
cechy obuwia:
- buty maja nieelastyczny zapiętek. Zapiętek wspaniale trzyma stopę w stawie skokowym i zabezpiecza stopę przed wykoślawieniem.
- termoformowalny, asymetryczny sztywny zapiętek
- podeszwa z obcasem Thomasa gwarantuje małe uniesienie stopy od strony wewnętrznej. Jest to standardem w leczeniu i
profilaktyce koślawości stóp. Profilaktyka płaskostopia.
- sprężysta i elastyczna podeszwa diagnostyczna z systemem ponumerowanych stref pozwala przez ścieranie się określić czy stopy dziecka są zdrowe.
- regulacja zapięcia, spinane na dwa rzepy.
- dopełniające wymiękczenia z tyłu buta
- we wnętrzu jasna i miękka skóra.
- amortyzacja wstrząsów.
- przypasowanie do włożenia wkładki korygującej
- skóra naturalna.
- produkowane w Polsce
- towar ma gwarancje 2 lata
Diagnostyczna podeszwa MEMO
Przeznaczenie - profilaktyka wad stóp i kolan
- diagnostyka
- korekcja z użyciem wkładki
Jak połączyć wymiar?
Odrysowujemy stopę dziecka na kartce papieru, paluszki muszą być wyprostowane, a stopa powinna na całej długości opierać się o podłoże. Nie dociskamy długopisu do stopy, jedynie robimy luźny obrys, następnie określamy długość odrysowanej stopy mierząc odcinek od końca dużego palca do środka pięty. Długość wkładki ma być większa od długości stopy o 0,5 cm..

Podobne produkty w kategorii Buty profilaktyczne dla dzieci

Zamknij

Kupuj 50% taniej!

Wyślemy Ci najlepsze promocje w sklepach online.

Nie, dziękuję, wolę przepłacać