• Producent: Memo
  • Kategoria: Buty profilaktyczne dla dzieci
Ćwiczenia z poduszką sensomotoryczną nazywane są niejednokrotnie treningiem mózgu. Trening z poduszką Qmed stymuluje układ nerwowy wzmacniając koordynację ruchową i sensomotorykę. Poprawa funkcji sensomotorycznych poprzez ćwiczenia na niestabilnym podłożu przyczynia się do rozszerzenia precyzji ruchu a tym samym, udoskonalonego wykonywania ćwiczeń z poduszką sensomotoryczną Qmed.
Korzyści z ćwiczeń z poduszką rehabilitacyjną Qmed odczuwalne są nie tylko w trakcie treningu lecz i w życiu codziennym. Poprawia się koncentracja i pamięć, równowaga i siła mięśni. Same mięśnie są odciążane i znika ich napięcie
Poduszka sensomotoryczna inaczej dysk korekcyjny i poduszka rehabilitacyjna jest specyficzną poduszką dzięki której możemy wzmocnić mięśnie i poprawić kondycję organizmu. Ćwiczenia z poduszką sensomotoryczną mogą być wykonywane w pozycji siedzącej, stojącej, czy klęczącej.
Osoby prowadzące siedzący tryb życia są zachęcane do wykorzystywania poduszki rehabilitacyjnej. Poduszka wymusza siedzenie dynamiczne, które odciąża odcinek lędźwiowy kręgosłupa zapobiegając jego degeneracji i bólom.
Dzięki zastosowaniu dysku ćwiczenia korekcyjne dla dzieci mogą stać się wspaniałą zabawą.
Poduszka sensoryczna to wielofunkcyjne urządzenie m.in. Do:
- treningu równowagi
- siadu intensywnego,
- koordynacji,
- siły i krążenia,
- masażu stóp (akupresura)
- ćwiczeń równoważnych
Ważne uwagi:
Ćwiczenia należy wykonywać na boso żeby zmaksymalizować efekt terapii sensorycznej.
Przed rozpoczęciem dynamicznego programu ćwiczeń z udziałem poduszki sensorycznej, należy skonsultować się z fizjoterapeutą.
Poduszka wytworzona jest z materiału PCV o średnicy 35 cm pompka gratis.
Nacisk około 220 kg. Kolor niebieski.

Podobne produkty w kategorii Buty profilaktyczne dla dzieci

Zamknij

Kupuj 50% taniej!

Wyślemy Ci najlepsze promocje w sklepach online.

Nie, dziękuję, wolę przepłacać