Lada moment ruszy prawdziwa lawina świątecznych uroczystości. Zanim usiądziemy w gronie rodziny do Wigilijnego stołu, spotkamy się przy opłatku z kolegami i koleżankami w pracy. Tego rodzaju okazje są obchodzone w wielu miejscach, jednak przybierają różny charakter. Niektóre firmy organizują eleganckie spotkania w restauracji na kolacji, gdzie indziej jest to oficjalne spotkanie w miejscu pracy, zaś dla niektórych wyjście na świąteczną imprezę. W zależności od tego, gdzie ma się odbyć Wigilia, możemy ubrać się w odmienny sposób. Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju okazja wymaga zazwyczaj zachowania pewnego stonowania, a nawet szyku w dobieranych ubraniach. Jak się ubrać na spotkanie wigilijne w pracy? Przedstawiamy Wam kilka naszych propozycji.

Wigilia w pracy w eleganckiej restauracji

Coraz częściej spotkania wigilijne z pracy odbywają się w eleganckich restauracjach. Są to zazwyczaj kolacje, podczas których można porozmawiać z pracodawcami, a także współpracownikami. Wyjście na taką okazję wymaga odpowiedniego stroju. Najlepiej jest zdecydować się na sukienkę. Może być ona rozkloszowana, a także może posiadać koronkę, co będzie stanowiło jej dodatkowe urozmaicenie. Nie wybieraj fasonów, które odsłaniają ramiona lub dekolt. Dobrze, być zabrała ze sobą marynarkę lub chustę, którą w każdej chwili będziesz mogła na siebie zarzucić. Pamiętaj także o butach na zmianę. Czarne czółenka są znacznie bardziej eleganckie od kozaków czy też botków.

Elementem wyróżniającym się na tle sukienki może być niebieska torebka. Będzie ona znakomicie pasowała do granatowej sukienki. W takim stroju możesz śmiało udać się do wytwornej restauracji na Wigilię z pracy.

wigilia w pracy sukienka

CHI CHI LONDON SHERIDAN navy
KATE SPADE NEW YORK HAYDEN ocean blue/adventure blue
SHELLYS LONDON CHESTER peacock glitter

Wigilia w miejscu pracy

Nikt nie lubi zbierać ze sobą pracy do domu. Dlatego też niektórzy pracodawcy wolą zorganizować spotkanie w godzinach pracy. Tym samym nie musisz poświęcać swojego prywatnego czasu na wyjścia do restauracji. Wybór stylizacji również jest ułatwiony, ponieważ może się ona składać z elementów, które ubierasz na co dzień do pracy. Warto jednak, by szczególnie podkreślić rangę tego wyjątkowego dnia i wybrać coś jeszcze bardziej eleganckiego. Znakomicie sprawdzi się czarna, ołówkowa spódnica oraz klasyczna, biała koszula. Możesz wziąć ze sobą torebkę, z którą zwykle chodzisz do pracy lub zdecydować się na mniejszy model. Nie zapomnij także zmienić obuwia na czarne czółenka, które jeszcze mocniej zaznaczą wyjątkowość Twojego stroju.

wigilia w pracy spodnica
NEW LOOK black
CALVIN KLEIN SUZZANNE black
VALENTINO BY MARIO VALENTINO AUBETTE nero

Wigilia w pracy na luzie

Oprócz Wigilii w restauracji lub Wigilii w godzinach pracy, pracodawcy mogą zorganizować luźne wyjście ze względu na zbliżające się Święta. Takie spotkania mogą przybrać nawet charakter świątecznej imprezy, dlatego wybór ubrań na tę okazję będzie najłatwiejszy. Możesz nawet pokusić się o założenie spodni. Nie musisz też obawiać się o odsłonięte ramiona czy głębszy dekolt. W przypadku tego rodzaju wyjścia znacznie więcej możliwości jest dozwolone.

wigilia w pracy na luzie
BIK BOK SASHA black
KATE SPADE NEW YORK HEMSLEY crisp linen
DOROTHY PERKINS ELEKTRA black

 

Zapewne w Waszych miastach czuć już klimat zbliżających się Świąt. Jeśli macie ochotę zobaczyć, jak teraz wygląda Londyn, odwiedźcie kanał nieesia25 i obejrzyjcie jej najnowszy filmik zatytułowany: Świąteczny Londyn | muzeum | prezent mikołajkowy | Winter Wonderland | vlogmas #7. Koniecznie sprawdźcie!

 

A Was czekają w tym miesiącu jakieś świąteczne imprezy z pracy? 🙂 Macie już zaplanowane stroje na te okazje? 🙂

Podobne artykuły

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie nikomu udostępniony. Required fields are marked *