Lato, wakacje i słońce to znakomity czas, który jest wprost idealny na wycieczki rowerowe. Oglądanie krajobrazów na dwóch kółkach może być niezwykle interesujące. Przemierzanie świata na rowerze wymaga jednak odpowiedniego stroju, aby czuć się wygodnie i bezpiecznie. Oprócz obowiązkowych odblasków należy zaopatrzyć się w specjalne spodenki lub rybaczki, a także zadbać o właściwą koszulkę. Niezwykle ważnymi elementami stroju rowerowego są buty oraz kask. Jeżeli nie czujesz się pewnie na tym pojeździe powinnaś również zadbać o dodatkowe ochraniacze na kolana i ramiona. Obecnie w Polsce jest mnóstwo miejsc, do których warto wybrać się na rower. Ciekawe ścieżki rowerowe i mnóstwo atrakcji zapewnią Ci ekscytujące spędzenie czasu. Nie czekaj! Szykuj swój strój i ruszaj na rower! Już dziś przeczytaj nasze porady i zacznij jeździć na tym pojeździe.

Strój na rower – KOSZULKI

Koszulki rowerowe powinny być wykonane z elastycznych materiałów, które jednocześnie przepuszczają powietrze i utrzymują stabilną ciepłotę ciała. Oprócz jednokolorowych modeli dostępne są takie, które posiadają ciekawe wzory i nadruki. Równie ważnym elementem, o który należy zadbać wybierając koszulkę są kieszenie, które występują na plecach. Dobrze, aby były one zasuwane, dzięki czemu rzeczy, które tam włożysz nie wypadną.

na rower koszulki

PRIMAL Kismet 2016
Profi Sensor
Sensor Strips brunatna
Sensor Flowers Evo biały/czarny
4F chabrowy

W co się ubrać na rower? SPODENKI

Jednym z najistotniejszych elementów stroju na rower są spodenki. Wyprawy na dwóch kółkach trwają czasami kilka godzin, dlatego trzeba zadbać o wygodę. Ważne, by zwrócić uwagę na ergonomiczny krój tej części garderoby oraz elastyczny materiał. Spodenki powinny rozciągać się we wszystkich kierunkach, by swobodnie można było pedałować. Specjalne spodenki rowerowe posiadają wkładkę, dzięki której jazda na twardym siodełku nie jest tak uciążliwa.

na rower spodenki

Brubeck Fit
Craft Active
Craft Active Hot
Craft Bike Logo
Craft Active Bib

Co ubrać na rower? RĘKAWICZKI

Rękawiczki na rower są właściwie dodatkiem, choć profesjonalni kolarze traktują je jako podstawowy element stroju kolarskiego. Niemniej jednak, również dla amatorów, którzy lubią wycieczki rowerowe od czasu do czasu, mogą być komfortowym rozwiązaniem. Podczas jazdy dłonie mogą się pocić, ale dzięki takiemu dodatkowi nie będzie to odczuwalne. Materiał powinien być mocny i mieć przeszycia po wewnętrznej stronie. Wygodnie jest, gdy pomiędzy tkankami znajduje się elastyczna tkanina.

na rower rekawice

Kellys Race New
Kellys KG-501 W-WA
Axer Bike
Axer Bike
Axer Bike

Dodatek do stroju na rower – OKULARY

Uniwersalne okulary na rower to nie tylko element stroju kolarskiego, który ma chronić przed słońcem. Okulary przydają się nawet podczas deszczu oraz w nocy. Chronią oczy przed wiatrem i insektami, dlatego wybierając właściwy model decydujcie się na taki, który posiada wymienne szkła – nie tylko czarne, ale także żółte i białe. Dzięki temu będziecie mogli nosić je o każdej porze dnia i nocy. Wyprawa na rower może być niezwykle przyjemna! Spakujcie plecaki, załóżcie czarne spodenki, koszulkę i ruszajcie przed siebie!

na rower okulary

Goggle
Goggle
Goggle
Giant Stratos szare
Giant Swift NXT białe

Jeżeli interesuje Was temat stroju rowerowego i chcecie dowiedzieć się, co jeszcze powinno do niego należeć, koniecznie odwiedźcie kanał SzajBajk i obejrzyjcie filmik zatytułowany: Jazda bez majtek, czyli strój kolarski. Odzież na rower szosowy i górski.

 

Lubicie jeździć na rowerze?:) Macie do tego odpowiedni strój? 🙂 Planujecie wyprawę na rower w te wakacje? 🙂

Podobne artykuły

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie nikomu udostępniony. Required fields are marked *